Výstavu Tim Burton a jeho svět doplní bohatý doprovodný program

timburtonajehosvetVýstavu Tim Burton a jeho svět doplní bohatý doprovodný program včetně interaktivního prostoru ve stylu Karlíka a továrny na čokoládu!

Expozice Tim Burton a jeho svět v Domě U Kamenného zvonu se pro veřejnost otevřela 28. března 2014. Všichni příchozí se po celou dobu konání výstavy mohou těšit na bohatý doprovodný program. Galerie v Domě U Kamenného zvonu si připravila řadu zajímavých akcí pro veřejnost, školy, zájmové skupiny i odborníky.

Výstavu Tim Burton a jeho svět provázel velký zájem ještě před otevřením, o čemž svědčí i vyprodání speciálních vstupenek na zahájení výstavy s osobní autogramiádou Tima Burtona během rekordních dvou minut. Pořadatelé výstavy se rozhodli přiblížit tvorbu slavného amerického režiséra, grafika a designéra i v praktické rovině. Po zhlédnutí výstavy mohou návštěvníci zavítat do sklepení a využít interaktivní tvořivou zónu nebo si užít některou z projekcí Burtonových filmů. Do kouzelného světa plného pohádkových bytostí, humoru, dekadence, absurdity a fantazie pak mohou být vtaženy rodiny, školní skupiny i odborná veřejnost.

Školám bude výstava prezentována interaktivní, zábavnou a srozumitelnou formou – bez průvodce nebo přímo s lektorem Galerie hlavního města Prahy. Na vyžádání je možné realizovat výtvarnou akci, která díla Tima Burtona přiblíží ve zcela novém světle. Školy si touto cestou mohou samy navrhovat a realizovat kostýmy, loutky či masky ze slavných filmů, jako jsou Střihoruký Edward či Alenka v říši divů. Na místě bude možnost vytvářet zmenšené modely filmových scén nebo si sestavit vlastní filmový scénář ke slavným Burtonovým filmům.

Pro veřejnost se připravují speciální sobotní výtvarné workshopy v rámci cyklu „Tvořivé dialogy s uměním“. Tato výtvarná odpoledne budou probíhat jednou měsíčně v koncertním sále na téma „Střihoruké bytosti“, „Továrna na sny a čokoládu“ či „Planeta loutek“. Pod odborným vedením lektorů se účastníci akcí seznámí s tradičními i netradičními technikami z oblasti kresby, malby, experimentální fotografie i prostorové, intermediální, akční a konceptuální tvorby.

Nejen pro děti jsou připraveny výtvarně-divadelní workshopy Tanečního studia Light a uměleckého sdružení Mamapapa. V rámci nich budou děti moci doslova nasednout do zážitkového divadelního trenažeru, který se řítí rájem přání a snů, či vyzkoušet Burtonovský výtah. Interaktivní tvořivá zóna ve sklepeních bude doplněna o automat na čokolády, v nichž na malé i velké účastníky doprovodných programů čekají skryté zlaté kupóny. Pět nálezců pojede s Tanečním studiem Light na výlet na Slovensko, kde zažijí předpremiéru Karlíka a továrny na čokoládu ve Stanici Žilina a navštíví továrnu na čokoládu v Nitře.

 

Další akce, termíny a veškeré podrobnosti k doprovodným programům expozice naleznete na webu Galerie hlavního města Prahy www.ghmp.cz a na oficiálních stránkách výstavy www.timburton.cz.

Výstavu pořádá organizace Art Movement společně s Galerií hlavního města Prahy, pod kurátorským vedením Jenny He a ve spolupráci s Tim Burton Productions.

Tim Burton Praha

 

This entry was posted in KINO, LIFESTYLE and tagged . Bookmark the permalink.