Přesně po 20 letech Pařát vydá novou edici prvního alba TORTHARRY

Tortharry - When „Rok 1994 byl pro nás přelomovým. Vyšla nám první oficiální deska a na to se prostě nedá zapomenout. Jsme na tu dobu patřičně pyšní a já jsem moc rád, že jsem v té době mohl být u všech těchto událostí, na které zde tak rádi vzpomínáme,“ shrnul závěrem kytarista Dan Pavlík pro TORTHARRY přelomové období, o kterém budou pojednávat článek v 58. vydání Pařátu.

Samo o sobě by asi bylo jen nostalgickou vzpomínkou pro několik pamětníků, jenže v červnovém Pařátu zároveň vyjde v reedici již dávno vyprodané první album TORTHARRY „When The Memories Are Free“ s patřičným dovětkem, že se jedná o edici po 20 letech. Ba co víc, v drážkách CD najdete jako bonus i jejich třetí demo „Incriminated“, které bylo nahráno o rok dřív před prvním albem. Nechte se tedy při poslechu ve vzpomínkách Dana, basáka Martina a manažera Gora, jež to období z první poloviny 90. let nejenže pamatují, ale členy TORTHARRY jsou bez přestávky dodnes, přenést o dvě desítky let zpátky. Článek totiž z pochopitelných důvodů mapuje pouze období od počátků TORTHARRY po první pres „When The Memories Are Free“.

Pro TORTHARRY je debut z roku 1994 dodnes srdcovou záležitostí, na koncertním playlistu z něj pravidelně mají tři songy. Na letošním MetalGate Czech Death Festu, v jehož první den Pařát s touto reedicí vyjde, k nim přidají ještě 2-3 další. V rámci oslav 20. výročí vydání „When The Memories Are Free“ odehrají větší část svého vystoupení právě ze skladeb z první desky. Bude se jednat o zcela výjimečný program, který předvedou fanouškům jen na jejich festivalu.

This entry was posted in HUDBA, NOVINKY and tagged , . Bookmark the permalink.