Winter Masters of Rock 2013

winter masters of rock 2013Zimní verze populárního tuzemského festivalu Masters of Rock je za dveřmi! Přijďte i vy v sobotu 23.11 zhlédnout výběr skvělých kapel, které současná metalová scéna nabízí!

První z potvrzených kapel se stali američtí KAMELOT, kterým se u nás očividně zalíbilo, neboť za poslední rok zde koncertují již potřetí. Loni zazářili na letní Masters of Rock, kde vůbec poprvé představili svého nového frontmana – Tommyho Karevika – aby se na podzim roku 2012 představili na vůbec prvním klubovém koncertě v České republice. Jejich letošní zastávka je ovšem ve znamení nového alba „Silverthorn“ (2012), kritikou i fanoušky oceňovaného „Silverthorn“, které se mnozí nebojí přirovnat k zásadním dílům „Epica“ (2003) nebo „Black Halo“ (2005). Zlínský koncert bude vůbec poslední zastávkou jejich evropského turné – dočkáme se malého překvapení na závěr?

CHILDREN OF BODOM, děti od bodamského jezera, není třeba těm, kteří se v tůních a bažinách kovu pohybují, představovat. Jen pro shrnutí – vězte, že tato populární kapela, dovedně míchající deathmetalové postupy s klávesovými melodiemi, vystoupí na 9. ročníku Winter Masters of Rock v úplném závěru, jako headliner festivalu. Můžete se těšit na plnou, hodinu a půl trvající show pod taktovkou principála, zpěváka a vrchního kytaristy Alexiho Laiha; kromě osvědčených koncertních kousků zazní jistě i něco z letošní novinky „Halo of Blood“.

Významnou veličinou finské scény posledních let jsou AMORPHIS, kteří s příchodem „nového“ frontmana Tomiho Joutsena chytili druhý dech a vydávají alba jak na běžícím pásu. Od svých deathmetalových počátků pronikli na území, kde se snoubí tvrdé riffy se zasněnými melodiemi a zatím to vypadá, že ze svého svébytného stylu nehodlají příliš slevovat. Poslední desky jako „Skyforger“ (2009), „Silent Waters“ (2007) a také novinka „Circle“ (2013) dokázali do řad fanoušků zkonvertovat zástupy posluchačů – a právě na nich bude setlist jejich vystoupení vystavěn. Opomenuty nezůstanou samozřejmě ani starší desky!

Je tradicí zimní edice Masters of Rock, že se zaměřuje spíše na kapely extrémnějšího ražení; vůbec poprvé se na festivalu představí švédští SOILWORK, kterým letos vyšlo vůbec první dvojalbum v historii – „The Living Infinite“. Doprovodnými soubory jejich turné jsou neméně brutální úderky KEEP OF KALESSIN z Norska, které jsme v našich končinách měli možnost vidět již několikrát, a švýcarští SYBREED, mísící deathmetalové postupy s industriálnem.

Divokou kartou festivalu jsou REVAMP v čele se strhující Floor Jansen – zájem o tuto kapelu vzrostl ve chvíli, kdy se sympatická Holanďanka stala zaskakující zpěvačkou Nightwish. Ač byla nedávno jmenována jejich oficiálním členem, chce zůstat své kapele věrná – hodlá se jí věnovat v mezidobí, kdy bude finská kapela neaktivní. Využijte proto příležitosti vidět vůbec poprvé REVAMP v našich končinách – kdo ví, kdy budete mít další šanci!

Winter Masters of Rock 2013 představí kromě zmíněných uskupení oblíbené DECAPITATED, jejichž historie má za sebou kromě povedených desek i méně veselé záležitosti; otevírací trojicí festivalu jsou potom MEDEIA (další zástupci finské scény), američtí STARKILL (alias extrémní symfonici) a TELLUS REQUIEM z Norska.

Zúčastníte se festivalu Winter Masters of Rock 2013? Na kterou kapelu se těšíte nejvíce?

 • CHILDREN OF BODOM (FIN) (24%, 13 hlasů)
 • KAMELOT (USA) (24%, 13 hlasů)
 • AMORPHIS (FIN) (15%, 8 hlasů)
 • SOILWORK (SWE) (15%, 8 hlasů)
 • ReVAMP (NED) (11%, 6 hlasů)
 • DECAPITATED (POL) (7%, 4 hlasů)
 • SYBREED (SUI) (2%, 1 hlasů)
 • TELLUS REQUIEM (NOR) (2%, 1 hlasů)
 • KEEP OF KALESSIN (NOR) (0%, 0 hlasů)
 • STARKILL (USA) (0%, 0 hlasů)
 • MEDEIA (FIN) (0%, 0 hlasů)

Počet hlasujících: 40

Nahrávání ... Nahrávání ...
This entry was posted in AKCE, HUDBA and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.