Toxic vision – móda pro nejnáročnější

redderJe možné, že jste nejednou viděli na internetu fotky této krásné kanadské dívky s poutavou figurou v neobyčejném odění ve stylu gothic či metal. Někdo tvrdí, že je její oblečení příliš vyzývavé a hodí se pouze na umělecké fotky, někomu vadí, že ve svých kolekcích až příliš často používá pentagramy a bafomety. Jiní ji povyšují až na status bohyně a snaží se pořídit si aspoň jednu věc z její dílny z každé kolekce. Ať to berete jakkoli, talent Sharon Ehman nikoho nenechá chladným.

201389_10151275455938828_2101304711_oSharon Ehman – designérka a modelka kanadské značky Toxic Vision. Mimo kolekcí na prodej šije i scénické kostýmy pro takové hvězdy, jako jsou třeba Dee Snider, Dave Navarro, Juliette Lewis, Steve Harris, Kat Von D, Poison, Dimmu Borgir a Morbid Angel.

Toxic Vision je celosvětově známá a populární značka oblečení, které je velmi těžko k sehnání (funguje zde v praxi banální zákon trhu – malá nabídka = velký zájem). Věc se má tak, že Sharon Ehman šije všechny své výrobky sama ručně a každou neděli je následně prodává ve svém internetovém obchodě. V každé kolekci je pouze 10 – 15 unikátních kousků. Samozřejmě je každá kolekce rozprodána několik minut po zveřejnění na webu, protože se jedná o exkluzivní a neopakovatelnou položku, kterou nelze najít nikde jinde na světě,  a designérka vždy ručí za jedinečnost každého modelu. Zde je však vidět i zásadní problém značky – modely se od sebe příliš neliší, většinou se sukně a bundy odlišují jen detaily. Ale i tak zde najdete spoustu originálního a nápaditého oblečení. Dalším problémem je cena, cokoliv za méně než 70 USD zde budete hledat horko těžko a bunda štědře dekorovaná pyramidami či cvočky vás vyjde klidně na 1000 dolarů a víc.

Pokud vás ovšem nezastaví  cena ani další drobné komplikace, tak časopis Jiné Teritorium má několik dobrých rad, jak toto exkluzivní oblečení získat:

  • Hledejte na eBay. Občas někdo prodává toto oblečení z minulých kolekcí v dobrém stavu a za dobré ceny. V době psaní tohoto článku zde bylo aktuálně k sehnání několik designérských bund a legín.
  • Pokud to nenajdete na eBay (což je divné), počkejte si na neděli. Právě v tento den se na oficiálním webu objeví nová kolekce. Konkurence bude smrtelná, jak jsme již zmínili, zájemců je přeci jen milión, ale pro některé studenty to nebude nic nového, vzpomeňme si na zoufalé křečovité klikání po čas zápisu předmětů, že?

Pokud jste neměli štěstí a kýženou věc někdo vykoupil, nezoufejte, model může někomu ležet jen tak v nákupním košíku a pokud za něj do půl hodiny nezaplatí, což se často stává, věc bude opět zařazena do prodeje. Nezapomínejte proto často refreshovat stránku.

text Constance
[3.číslo | prosinec 2012]

This entry was posted in MÓDA and tagged , , , . Bookmark the permalink.