Rock Fashion na Benátské Noci 2012

Ohlédnutí za letními festivaly 2012:  Benátská Noc.

rock fashion na benatske noci 2012Festival Benátská Noc. Dříve se psalo a říkalo Benátská Noc – Malá Skála. Tento multižánrový festival se 19 let konal v přenádherném údolí u obce Malá Skála v Českém ráji. Ale právě 19 ročník 2011 se tomuto festivalu stal osudným. V minulém díle našeho ohlédnutí za letními festivaly (Jiné Teritorium, 6.číslo, Březen 2013) jsem psal o přírodních živlech, které předčasně ukončili hlavní dění na festivalu Rock for People 2012. Benátskou noc v roce 2011 naneštěstí nepostihly blesky a vichřice, ale vydatný nekončící déšť, který de facto kompletně zaplavil celé údolí – místo konání festivalu a tento ročník byl ukončen v sobotu večer. Celý nedělní program byl tenkrát zrušen. Byl jsem tam a moc dobře si pamatuju, jak mi moje desetidírkáče i s kolenama celý zapadly do bahna. Z tohoto logického důvodu pořadatelé tento festival přesunuli do nových prostor. Volba padla na běžecký areál Vesec u Liberce.

Tenhle festival mám opravdu rád a tak mu věnujeme víc prostoru. Příprava na Benátskou Noc 2012 probíhala v naší centrále STEEL BOOTS SHOP & ROCK FASHION standardně a bez větších komplikací. Je to multižánrový festival, sejdou se tam fanoušci opravdu všech možných stylů, a proto s sebou bereme jak černý klasický těžký botky, tak i růžové Steely. Různý trika a mikiny je jasný, taky pár kraťasů a spousty doplňků. Tentokrát to má na starost Joan, která už ví jak na to a tak nic nebrání výjezdu na prakticky pro všechny nový festival. Vesecký areál s výhledem na Ještěd je taky moc hezký. ŠIMMI AG, pořadatel festivalu, si jistě potrpí na krásná místa obklopená přírodou a tak za tuto volbu od nás jednoznačně palec nahoru. Co se týče organizace a rozmístění prodejních stánků, tak to bylo už slabší, ale k tomu se dostanu dále. Náš team dorazil na festival již ve čtvrtek odpoledne. Na vedlejších stage hrálo už tento večer pár kapel, ale to hlavní mělo teprve přijít.

rock fashion na benatske noci 2012Benátská Noc 20.ročník, pořádána 27.-29.7.2012 lákala na jména jako Gamma Ray, Daniel Landa, Bryan Adams, Kabát, a mnohé další. Šéf našeho teamu RobVerunou dorazili na tuto akci v pátek, ono proč si neužít o jednu noc v měkké a pohodlné posteli navíc, že ano. Počasí se vydařilo, sluníčko pražilo, a Rob po celodenním ježdění v autě měl asi úpal, úžeh nebo co. No, zkontrolovat stánek a prodejní team se musí, vypakovat věci taktéž a hurá na pivo. V pátek večer hráli velmi zajímavé kapely, česká klasika Arakain, Bryan Adams, který se přiznám nás naživo tak trochu nudil a proto jsme dali přednost Aleši Brichtovi a Gamma Ray, na které se Rob moc těšil. Ale již zmíněný úpal, úžeh nebo nějaká jiná sviňa tomu chtěla, že Robovi bylo blbě, při zpěvu společně s Gamma Ray za každým výkřikem a popěvkem škytal a sotva udržel obsah žaludku v krku. No nic, stane se. Pro naší Verunu byli jasnou hvězdou večera ŠKWOR, kteří zde na Benátské Noci natáčeli svůj živák. Pěla a zpívala, ve víru tance se točila, a jestli se hodně snažila, tak je zachycena na koncertním DVDčku. No a že jsme pak společně všichni trošku popili zmiňovat ani moc nebudu.

rock fashion na benatske noci 2012Sobotní ráno bylo krásné, sluníčko svítilo, Ještěd na obzoru, ale všechnu tuhle idylku narušil jeden zásadní problém. Jak jsem již psal výše, organizátoři ne příliš šťastně zvolili rozmístění prodejních stánků. Stánky byly rozmístěné na samostatné loučce v kopci, takže návštěvníci festivalu tam nechodili. Zaprvé proto,protože ta loučka byla fakt odřízlá, a tam, kde se na ni vstupovalo, blokoval právě tento vstup prezentační stánek firmy Honda, a ti měli všude kolem ještě vystavené různé stroje, sekačky a motory, a zadruhé proto, proto že to bylo do kopce. A my jsme s naším stánkem byly až nahoře na kopci. Rob nelenil, hned od rána žhavil telefon a hromadné stěhování bylo na světě. Ještě před oficiálním otevřením festivalových bran tak zde došlo k veškerému odsunu skoro všech prodejních stánků pryč z této loučky k cestám, kde proudí návštěvníci festivalu. Tahle situace byla i dost komická, protože jste zde mohli zahlédnout stánky na střeše osobáků, skupiny lidí nesoucí celé prodejní stany v rukách, a samozřejmě dohady a bitky o nejlepší místa.

Povedlo se, o sobotním poledne bylo všecko přestěhováno a festivalový areál mohl znovu uvítat své návštěvníky. Jistě hlavní hvězdou sobotního večera byli Kabáti. Kdo ale chtěl zkusit i něco jiného než muziku a festival, mohl se jít například vykoupat do nedalekého Veseckého rybníka, u kterého byl i stánek s pivkem a klobásou a tedy zde nic nechybělo. Kabáti to večer rozbalili s plnou parádou, deštěm a pyrotechnickými efekty. Po nich nastoupili Sunrise Avenue a bum, bum, bum, ohňostroj k výročí 20.tého ročníku Benátské Noci.

rock fashion na benatske noci 2012I v neděli bylo krásné počasí, tržby na našem stánku se po přestěhování rapidně zvýšily, takže Rob i Joan byli spokojení, naše samolepky si festivalový návštěvníci lepili i na zadky, takže vše OK. Neděla byla opravdu multižánrová. No jen si zkuste v jednu chvíli pařit v kotli na crossoverový Atari Terror a za pár okamžiků poté se nechat unášet na vlnách hudby Abba Stars. He-he, fakt trochu úlet, pařit na Abbu headbanging. Posledním účinkujícím a hlavní hvězdou nedělního odpoledne byl bez debat Daniel Landa. Na tomto jeho velmi povedeném koncertu jsme se dozvěděli, že je to jeho poslední velký koncert a jak již teď víme, měl asi recht. Protože Landa už není Landa, ale kouzelník Žito 44, ale to je úplně jiná pohádka. S posledním účinkujícím festivalu přišel čas, aby i náš team udělal tlustou čáru za touto akcí a sečetl zisky a ztráty. Podtrženo sečteno – spokojenost. Celková spokojenost s festivalem, s místem konání akce, s fanoušky, s kapelami, prostě spokojenost.

Takže na závěr mi nezbývá než aktuální 21. ročník Benátské Noci všem jen doporučit a mimochodem, víte že Sabaton již potvrdili svou účast?
benatska noc 2013
A ponaučení z této akce? Když je velký horko, tak řídit celej den auto bez klimatizace není zrovna nejlepší… :)

http://www.benatskanoc.cz/
http://www.rockfashion.cz/

text: Rob Rock
foto: Rock Fashion

This entry was posted in AKCE, HUDBA, REPORTÁŽ, ROCK FASHION and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.