Iron Maiden po 5 letech na samostatném koncertu v České republice!

Iron-MaidenZdá se to neuvěřitelné, ale legendární britská kapela pluje ve vodách heavy metalu neskutečné tři desetiletí a úspěch střídá úspěch. Historie kapely Iron Maiden se začala psát v roce 1975, kdy se spolu poprvé setkali Steve Harris a Dave Murray, kteří později vytvořili základní pilíř této legendární heavy metalové kapely. Během své existence prošli Iron Maiden celou řadou personálních změn. Ta důležitá nastává roku 1982, kdy přichází do kapely Bruce Dickinson, nejlepší zpěvák tohoto uskupení, aby nahradil Paula Di’Anna.

V roce 1993 se Dickinson odchází věnovat sólové dráze, do kapely se vrací až o několik let později a setrvává v ní dodnes.

Iron Maiden natočili patnáct studiových alb, kterých se prodalo několik desítek milionů kopií. S programem plným vizuálních efektů vystupovali po celém světě. Do České republiky se vrací po pěti letech od své poslední návštěvy, kdy nadchli fanoušky ve vyprodané Synot Tip Aréně.

Iron MaidenAktuální turné se vrací na konec 80. let, kdy Iron Maiden křižovali svět s deskou „Seventh Son of a Seventh Son“ v rámci turné, během něhož vznikl fanoušky i kritikou oceňovaný záznam „Madein England„. Po vzpomínce na zásadní desky ze začátku 80. let se tak skupina vrací, aby nám předvedla další důležité období své historie!

Roli předkapely pro světovou legendu přijali Voodoo Six, mladá britská kapela, hrající unikátní mix metalu a stylu grunge.

Iron Maiden vystoupí v pražské Synot Tip Areně 29.7.2013, organizátorem akce je Live Nation.Iron Maiden Praha

This entry was posted in AKCE, HUDBA and tagged , , , . Bookmark the permalink.