How Stuff Works – Intelektuální alternativa Wikipedie

howstuffworksWEB: http://www.howstuffworks.com/

Máte plné zuby nevýrazných článků na Wiki? Rádi byste více zajímavých fakt? Chcete se dozvědět, jak fungují ty nejběžnější věci v obyčejném životě? Tak je aplikace How Stuff Works právě pro Vás!

IMG_0483Historie vzniku HSW je registrována již na konci 20. století, když se konkrétně roku 1998 profesor Marshal Brain rozhodl dále rozvíjet své nápady. Projekt HSW obsahuje nejen velký web portál s tisíci zajímavými články na snad všechna témata, počínaje procesy našeho organizmu a radami pro uchazeče středních a vysokých škol konče, ale najdeme zde podcasty, blogy hlavních redaktorů projektu, kanál na YouTube, knihy naučně-populárního stylu apod.

Nyní je aplikace HSW dostupná pro platformy Apple (iPad, iPhone, iPod touch) a Android, což je více než pohodlné, protože když už začnete číst tyto články, nelze se odtrhnout! Pokud se rozhodnete si tímto prospěšným způsobem krátit čas čekání, v dopravní zácpě, na nudné přednášce a podobně, můžete si dost rozšířit své obzory znalostí. Za zmínku zvláště stojí ekologický cyklus How To Go Green.

How Stuff Works je až překvapivě dobrá konkurence Wikipedie. Má ovšem jeden nedostatek a tím je anglický jazyk, neboť právě jím jsou psané všechny texty. Přitom ovšem jsou všechny články srozumitelné i pro mírně pokročilé čtenáře .

Výběr z nejzábavnějších článků:

Timeline of Sex

Who owns the Internet?

5 Dorm Room Accessories You Really Do Need

 

How to Become a Mortician

 

How Natural Burial Works: Green Burial

 

text Constance
[2.číslo | listopad 2012]

This entry was posted in HI-TECH and tagged , , . Bookmark the permalink.