Dope Stars Inc.: Syntéza hudby a technologií

Dope Stars Inc
02_-_Dope_Stars_Inc_Ultrawired21. století je dobou rozvitých technologií, vysokorychlostních komunikací a AI. Je to věk rozkvětu industrializace a triumfu racionalismu. Věk syntetických paliv, vitamínů a hudby. Povězme si něco o tom posledním.

Dnes, kdy můžeme skládat a experimentovat s hudbou aniž bychom odlepili pozadí od počítače, je nutné investovat nemálo úsilí na to přinést do hudby něco opravdu nového a zároveň být aspoň trochu známý. Nicméně není to nemožné, jak nám potvrzuje tvorba skupiny Dope Stars Inc.
„Mladí, hluční a syntetičtí,“ přesně takto sami sebe otevřeně popisují. Název je přesně v tomto stylu. Toto o něm říká zpěvák Viktor Love:
Výraz „Dope“ představuje narkotický detail naší hudby, její euforii, ten způsob života, který vedeme a budeme dál vést. „Stars“ vyjadřuje rock´n´rollový vzdor v naší tvorbě a fakt, že chceme být opravdu hvězdy a „Inc.“ popisuje naše industriální nitro, futuristickou normu. Neprezentujeme drogy, nejsou nijak spojeny s našimi texty, i když se v nich mluví o virtuální realitě a nervových stimulantech. Tak se to vždy dělalo ve sci-fi filmech. Bylo by směšné podrobovat kritice svět fantazie, který jen varuje před technologickými risky, na které můžeme narazit v budoucnosti. Když se modlíme k bohu Hi-tech, vždy jsme v nebezpečí, že ztratíme tu svobodu, kterou jsme si věky budovali.

Dojem zanechává fakt, že skupina, která začala svou kariéru na jaře roku 2003, se stala slavnou a začala spolupracovat s renomovaným Trisol Records ještě předtím, než vydala svoje první album v roce 2005. Navíc, producentem jejich prvního alba se stal nikdo jiný než John Fryer, který pracoval s takovými zvučnými legendami, jako jsou Depeche Mode, H.I.M. a Paradise Lost. Skupina tedy nabyla popularitu dost rychle i na dnešní poměry. […]

Pak skupina nahrála novou verzi tracku „Make A Star“ pro soundtrack k filmu „Saw II“. Je nutné připomenout, že celá řada této filmové produkce je s Dope Stars Inc. těsně spjata, neboť song „Getting Closer“ z jejich třetího alba byl napsán na motivy další části „pily“ a pro čtvrté pokračování filmu skupina opět nahrála soundtrack, když předělali song „Beatcrusher“ ze svého alba „Gigahearts“.
Dnes má skupina za sebou 4 plnoformátová alba a 3 EP a také často bývá hřebem programu na akcích typu Wave Gotik Treffen, Amphi Festival a M’era Luna Festival na pódiu s takovými lidmi, jako jsou Bauhaus, Ministry, And One, The 69 Eyes a podobně. Je velmi pravděpodobné, že brzy navštíví Prahu, takže bedlivě sledujte novinky v našem časopise.

text Anantes
[Zkráceno. Více čtěte v tištěném vydání – 4.číslo | leden 2013]

This entry was posted in RECENZE and tagged , , , , . Bookmark the permalink.