Další představení první české metalové opery 7 PROTI THÉBÁM už za týden!

7 proti ThebamVelkou večerní si na tuhle operu rozhodně neberte, unikátní soubor RockOpera Praha je totiž známý díky tomu, že na jevišti pokaždé vytvoří pořádnou show a návštěvníci představení se objevují spíše v těžkých botách a tričkách s metalovými potisky než ve společenských róbách. Představení v sobě spojují známá jména rockového nebe s pyrotechnickou show, cirkusovými čísly a dechberoucími akrobatickými kousky, to vše zaobalené do hávu tradičních příběhů antické mytologie.

A aby toho nebylo málo, sídlem souboru jsou netradiční prostory uzavřeného amfiteátru v Holešovicích, které jsou přetvořené z bývalého skladiště a skoro smývají hranici mezi jevištěm a hledištěm, takže diváci v prvních řadách si připadají jako ve středu dění.

7 proti thebamPrávě na tomto místě se v úterý 8. října uskuteční další představení první české metalové opery 7 proti Thébám, dramatického příběhu o lásce, zradě a touze po bohatství a moci. Jedná se o prostřední a závěrečný díl už dříve uvedené rockové trilogie – Oidipus Tyranus (2010) a Antigona (2008). V hlavních rolích vystupuje Jan Toužimský (antihrdina Polyneikés), Kamil Střihavka (dvojrole Oidipa a Apollóna), Vlasta Horváth (věštec a bojovník Amfiaráos), Viktor Dyk (vládce Théb Kreon) a další.

Více informací: http://www.RockOpera.cz

This entry was posted in AKCE, HUDBA and tagged , , , , . Bookmark the permalink.