Arch Of Hell (Brno)

arch of hellNázev kapely: Arch Of Hell
Země/město: ČR, Brno
Hudební žánr: sympho/melodic metal with death metal edge
Aktualná sestava: Patrik „Paťa“ Šajkovics , David „Childy“ Pešák , Martin „Kozdič“ Kozdera, Jana Poskerová, Michal Moric, Tereza Nesvatbová, Peter „Izual“ Bajči
Diskografie:
2006 – Overall Death |DEMO|
2008 – One Day |DEBUT CD – IFA RECORDS|
Oficiální stránka: http://bandzone.cz/archofhell

Začátky, demo „Overall Death“, ..

Začátky a vznik samotné kapely se datují od roku 2006. Tehdy se myšlenka Arch Of Hell zrodila v hlavě nyní již bývalému frontmanovi – Swarmovi (zpěv, kytara). Skupina vystřídala celou řadu členů, časem dospěla k radikální změně a přibrala krom kytaristy Childyho, zcela pro ni nový prvek – zpěvačku Terezu. Po zdlouhavém personálním kolotoči se kapela začala znovu seznamovat s koncerty. Dne 04.08.2008 AOH nastoupila do vyhlášeného studia Šopa, kde natočila hodinové CD o deseti skladbách.

Novodobá historie, debutové CD „ONE DAY“

Po natočení One Day se zdálo vše ideální, avšak po necelém půl roce po vydání alba u vydavatele IFA Records odchází z osobních důvodů jediný původní a zakládající článek kapely – Swarm. Arch Of Hell procházela po a během odchodu Swarma existenční krizí, ze které ji dostal jak zápal pro hudbu tak i chuť a neutuchající ambice. Sestava se doplnila očleny na postu kytary Kozdiče, zpěvu Petra a na bubenickou stoličku usedl bubeník Paťa.
V létě 2010 se rozhodli kapelu opustit dlouhodobí členové – Adam (basa) a Honza (klávesy). Po pár měsících kapela našla nového basáka Michala. Poté byla objevena i nová klávesačka Jana. Po mnoha měsících chaosu se AOH opět personálně ustálili a pokračují v tvorbě nových songů a v aktivní koncertní činnosti!
arch of hell (brno)Náš hudební směr je sice po debutu One Day označován jako „Sympho melodic metal with death metal edge“, ale s novou tvorbou se lehce od zmíněného žánru odkláníme. Tím, že novou tvorbu tvoří prakticky úplně jiní lidé, než tvorbu předešlou (kterou tvořil převážně Swarm), se naše hudba dostává do jiných stylových podob. Díky různému hudebnímu vkusu členů kapely – od stylů jako je metalcore až třeba po doom metal či thrash metal, dochází k snoubení těchto žánrů v nové tvorbě. Nicméně, snažíme se jít svojí cestou a tam, kde One Day ztrácelo na originalitě, tam se snažíme vytvořit vlastní xicht. Aktuální texty jsou spíše sociálního rázu, zaměřují se na společenské problémy a základní životní otázky. Album plánujeme nahrát během letošní zimy.
Mezi naše cíle patří co nejvíc koncertovat, vytvořit hodnotné nové album a v rámci jeho propagace se podívat i do zahraničí.

text David Pešák a Tereza Nesvatbová
foto Necrania Chmurellla/Tomáš Černý
[2.číslo | listopad 2012]

This entry was posted in HUDBA, PROFIL and tagged , , , , . Bookmark the permalink.